Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Ndryshimet e Ramës me ministrat, Dylgjeri e quan ministrin e ri të Financave “Hametaj”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ky fundit do të lëvizë vetëm pak metra për të ndruar zyrën në të njëjtën godinë. Me ardhjen e gjirokastritit Hametaj në krye të financave shqiptarët do ta kenë më te veshtirë të shohin lekun si më parë”, shkruan ironikisht Dylgjeri.

albsig

Rama ka hequr para pak minutash ministrin e Financave  Shkëlqim Canin, duke e zëvendësuar atë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj. Në vend të Ahmetajt është vendosur ministre Milva Ekonomi, që mbante postin e zv.ministres së Shëndetësisë. Nuk dihet kush do zëvendësojë Ekonomin te Ministria e Shëndetësisë dhe nëse do të ketë lëvizje të tjera surprizë të Ramës, edhe pse kryeministri i ka mohuar gjithnjë.

.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img