Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ndryshime të rëndësishme në Policinë e Shtetit, rikthehet në detyrë drejtori i akuzuar nga Rama për ndërtim pa leje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndryshime të rëndësishme kanë ndodhur në Policinë e Shtetit në ditët e fundit, ku mësohet se është larguar drejtori i Policisë së Qarkut Dibër, Edmond Tarkaj.

Ai ishte në atë detyrë që prej korrikut të vitit 2014, ndërkohë që tashmë është emëruar në Tiranë si Shef i Sektorit të Forcave Operacionale Lëvizëse.

Ndryshim ka patur edhe në Komisariatin e Ersekës, ku mësohet se drejtor ka kaluar Ardit Elmazi, i cili më herët ka mbajtur postin e drejtorit të Komisariatit nr.6.

Në vend të Elmazit mësohet se është emëruar Ylli Doda, i cili më herët ka mbajtur një sërë postesh drejtuese në Policinë e Shtetit. Doda u akuzua nga kryeministri Rama në vitin 2017 për ndërtime pa leje dhe u shkarkua nga detyra.

Ndërkohë nga qytetarët përflitet se Ylli Doda është mik i Sandër Lleshaj dhe emërimi i tij ka ardhur me porosi nga ish-ministri.spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img