Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Ndryshime të papritura, porkurorët e rretheve zbarkojnë përkohësisht në Tiranë (LËVIZJET- EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

14c7ffa9a8197ef27a4043b7852ee022

Disa lëvizje të papritura kanë ndodhur në prokuroritë e rretheve, ku disa prej tyre janë zhvendosur përkohësisht në Tiranë.

Bëhet me dije se Abaz Muça që është aktualisht drejtues i Prokurorisë Mat është vendosur Prokuror i Përkohshëm në Prokurorinë e Tiranës.

Porkurori i prokurorisë së Dibrës Rifat Kojku është zhvendosur Prokuror i Përkohshëm në Prokurorinë e Tiranës.

Ndërkaq edhe Anton Martini që është aktualisht prokuror në Porkurinë e Shkodrës është vendosur Prokurori i Përkohshëm në Prokurorinë e Tiranës.

Pjesë e ndryshimeve të papritura është bërë edhe Prokuroria e Durrësit, ku prokurorja Donika Prela është vendosur Prokurore e Përkohshme në Prokurorinë e Tiranës.

Nuk dihet ende se cila është arsyeja e këtyre ndryshimeve të papritura, në një periudhë ku janë pezulluar shumica e aktiviteteve në vend dhe janë marrë masa të rrepta kundër COVID-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img