Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndryshime në qeverinë “Rama 3”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kabineti “Rama 3” është përfshirë nga disa ndryshime në nivel zv.ministrash. Vendimet janë firmosur nga zv.kryeministri Arben Ahmetaj, në mungesë të kryeministrit Rama.

Vilma Bello është emëruar zv.ministre e re e Turizmit, ndërsa Enio Civici do të jetë zv.ministër në ministrinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

Denada Seferi emërohet zv.ministre e Shëndetësisë, duke zëvendësuar Bardhylka Kospirajn. Gjithashtu është zgjedhur edhe drejtoresha e re e Agjencisë Kombëtare të Turizmit, e cila do të jetë Ori Kuçi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img