Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ndryshime në qeveri, lirohet nga detyra zv.ministri i Infrastrukturës (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë publikuar në Fletoren Zyrtare vendimet e Këshilliti të Ministrave.

Mësohet se është liruar nga detyra zv.ministri i Infrastrukturës Hantin Bonati.

Hantin Bonati ishte emëruar në këtë detyrë në tetor të vitit 2017 ndërsa nuk dihet se cili do të jetë zëvëndësuesi i tij.

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

vendosi:

Z. Hantin Bonati, zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, lirohet nga kjo detyrë.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, thuhet në vendim.

Më shumë

spot_img
spot_img