Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndryshime në Qeveri: Largohet zv.ministri Nikolla, ja kush e zëvendëson

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lirohet nga detyra zëvendës-ministri i Shëndetësisë Albert Nikolla.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë, ndërsa është zbuluar edhe emri i zv.ministres së re, Vjollca Braho.

Braho ka mbajtur më herët postin e kryeinspektores në Inspektoriatin Shtetëror Shëndetësor.

Vjollca Braho është përgjegjëse për organizimin dhe koordinimin e funksionimit si dhe për cilësinë dhe efektivitetin e veprimtarisë së ISHSH në të gjitha qarqet e vendit, raporton Tirananews. Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka për mision garantimin e respektimit të kërkesave ligjore në fushën e shëndetit publik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img