Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Ndryshime në qeveri, emërohet zv.ministrja e re e Financave dhe Ekonomisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Olta Manjani është emëruar si zëvendësministre e re e Financave dhe Ekonomisë.

Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, ku thuhet se është liruar nga detyra  Dajna Sorense dhe është zevendësuar nga Olta Manjani, e cila do të mbajë postimin e zv.ministren e Financave dhe Ekonomisë.

V E N D I M PËR EMËRIM NË DETYRË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Olta Manjani emërohet zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img