Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndryshime në Drejtoritë e Bashkisë së Tiranës, drejtorët ‘hapin krahun’ dhe angazhohen për fushatë (EMRAT-LËVIZJET)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

abcbc41844176f8254a33011690d5e66

Afrimi i zgjedhjeve parlamentare të 25 prilllit vë në lëvizje strukturat e PS në Tiranë.

Mësohet se në disa drejtori të Bashkisë Tiranë janë zëvendësuar drejtorët sepse disa prej tyre kanë lënë postin për t’u angazhuar në fushatë dhe për të ndjekur nga afër shqetësimet e qytetarëve.

Kështu, drejtori i UKT-së së Tiranës Redi Molla ka dhënë dorëheqjen nga posti për t’u angazhuar në fushatën e PS për Tiranën dhe për të ndjekur nga afër procesin e rindërtimit. Vendin e tij në krye të UKT-së e zë Elton Kacidhja. Ndërkohë, vet Elton Kacidhja mbante postin e drejtorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Rrugëve dhe Ndriçimit Publik në Bashkinë e Tiranës.

Me emërimin e Kacidhjas në krye të UKT-së, vendin e tij e ka zënë Erind Bejko, drejtor i Bashkëpronësisë. Kurse vendin e Bejkos në krye të Bashkëpronësisë e ka zënë Aurel Çuko.

LISTA E PLOTË:

1- Redi Molla – Drejtor i Përgjithshëm i UKT – në vend të tij Elton Kacidhja

2- Elton Kacidhja – Drejtor i Përgjithshëm i Rrugëve dhe Ndriçimit Publik – në vend të tij Erindi Bejko

3- Erindi Bejko – Drejtor i Përgjithshëm i Bashkëpronësisë – në vend të tij Aurel Çuko

4- Ditjon Baboçi – Drejtor i Përgjithshëm i Urbanistikës – Në vend të tij Frida Pashako

5- Rigels Balla – Drejtor i Drejtorisë së Investimeve Publike – Në vend të tij Ilda Qazimllari

6- Adi Boletini – Drejtor i Shërbimeve Funerale në Tufinë – Në vend të tij Arjan Manahasa

7- Besim Petrela – Drejtor i Kulturës dhe Trashëgimisë Kulturore – Në vend të tij, Dhimitraq Furrxhi

8- Drejtor i Qendrës TEN – Emërohet Vitmar Basha

9- Studio Kadare – Emërohet Brisi Trajko

10- Spiro Koleka – Drejtor i Klubit Sportiv Tirana – ne vend te tij vjen Debora Keçi.

11- Valter Gjoni – Drejtor i Protokollit dhe Ceremonialit Zyrtar – ne vend te tij Fiona Hasani

12- Esmeralda Byberi – emerohet ne Drejtorine e Zones se Lire Ekonomike, Investimeve te Huaja dhe Diaspores

13- Rezart Cenaj – Drejtor i Qendres Sociale Multidisiplinare, ne vend te tij eshte emeruar Marilda Zizolli

14- Epidamn Zeqo – Drejtor i Planifikimit Strategjik dhe Jetesimit te Prioriteteve, ne vend te tij Emilda Prifti

15- Klodiana Bici – emerohet ne drejtorine e Objekteve ne Bashkepronesi

16- Faola Hodaj – emerohet ne drejtorine e Inovacionit

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img