Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Ndryshim i papritur i motit, pasdite e shoqëruar me shtrëngata shiu

spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe pse fillimi i muajit tetor u shoqërua me temperatura të larta, moti do të marrë një kthesë të papritur.

Sot pasdite temperaturat do të pësojnë ndryshime drastike, pasi moti i qëndrueshëm do të zëvendësohet me shtrëngata të forta shiu dhe me erë në disa pjesë të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit zonat më të prekura nga reshjet do të jenë ato bregdetare dhe malore, ndërsa herë pas here do të  shoqërohen edhe me shtrëngata të forta.

Më shumë

spot_img