Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndryshe nga herët e tjera, mbahet koncerti i parë në Angli në kohë pandemie (FOTO-VIDEO)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3733d7f99d93be8a33fde6fe3e003893

Në Angli është zhvilluar koncerti i parë gjatë pandemisë duke ruajtuar distancën sociale.

Siç shihet nga fotot e mëposhte pubiku ka qëndruar në platforma të rrethuara, ku futeshin deri në 5 persona pjestarë të së njëjtës familje.

Në Angli performoi këngëtari Sam Fender dhe mediat e huaja bëjnë me dije se kanë marrë pjesë rreth 2500 persona.

Pamjet e koncertit janë bërë virale në rrjetet sociale duke e quajtur si një ide perfekte për një koncert në kohë pandemie.

Sakaq, në koncert nuk kanë muguar maskat dhe dizinfektantët.

Koncerti i Fender ishte i parë i zhvilluar në këtë mënyrë, ndërsa pritet që në javët në vazhdim të performojnë Van Morrison dhe Maximo Park, të cilët do të japin shfaqen në të njëjtën mënyrë, duke rrespektuar masa për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

19483322155f4affb187353fc55ffc42_md.jpghttp___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_200813074413-restricted-01-social-distanced-music-festival-intl-scli-0811.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img