Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndreca i PS-së flet me ‘elozhe’ për Xhelal Mziun: Është fitues, njeri i punës në terren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c053f25fa00bd4c02fb6f5287f123ea4

PD ka prezantuar drejtuesit e saj politik në 12 qarqet e Shqipërisë, dhe ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu është emëruar drejtues qarku në Dibër, përballë Olta Xhaçkës.

Ndërkohë, duke komentuar emrat në listë, ish-sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Brendshme, Plarent Ndreca tha se shumica e figurave nuk janë agresivë dhe premtues, duke veçuar Mziun.

Ai tha se ish-kryebashkiaku i Kamzës është njeri i punës në terren, shumë agresiv sa i përket grumbullimit të njerëzve dhe votave.

Ndreca: Shiko, mendohej dhe duhej në fakt që PD të vendoste drejtues qarqesh persona agresivë, sepse pretendohet që të bëjnë përmbysje të madhe, por jo. Janë vendosur figura që duket sikur janë aty për të ruajtur integritetin. Për të ruajtur numrat e 2017 ose më e keqja për të mos dalë me zero (jo me zero deputetë, por nga ana figurative). Por po të marrim Dibrën po, është Xhelal Mziu aty që nuk është një figurë e ngritur intelektuale, por është i punës në terren, është agresiv fitues në një zonë të djathtë. Të tjerët as nuk kanë përvoja fituese. Skuadrën e LSI e njoh më pak, por s’ka ndonjë plan. Kanë qëllim të ruajnë rezultatin e zgjedhjeve të fundit, të ruajnë numrat dhe të jenë në rolin e ‘Team maker-it’.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img