Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndragheta dhe politika/ Hoxha: Dolën vetëm 1% e përgjimeve, shkrepësja që ndezi zjarrin…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dc67b39cceee4f63b27cf9d583d44a01

Përgjimet e antimiafes italiane, ku dëgjoheshin të bisedonin politikanë italianë me mafiozë të grupeve kriminale, madje tërthorazi përmendeshin dhe oplitikanë shqiptarë, pa emra, bënë shumë bujë jo vetëm në vendin fqinj, por edhe në Shqiëpri.

Ndërkohë Gazetari Artan Hoxha u shpreh mbrëmjen e sotme në ABC se prokurori i antimafias italiane, Nicola Gratteri ka nxjerrë vetëm 1% të përgjimeve nga dosja e “Ndrangheta”.

“Pasi këto histori që kur lindin, lindin të stisura nga ata që e fabrikojnë historinë dhe sapo lind përballet me propagandën e pushtetit, që e ka armën numër një propagandën. Nuk ishte një çështje, sipas meje, e cila do të tundte organet tona. Ajo ka vetëm një referim. Kjo nuk do thjesht revoltë, është më e thellë se kaq, por vlejti për dicka, na tregoi si ajo video Meta-Prifti, ne të gjithë e dimë si bëhet korrupsioni, por kur e pamë në ekran, “ouuu, ajo na dha atë goditjen, shkrepësja që ndezi zjarrin. Edhe bisedat e italianëve me njëri tjetrin na tregonin një gjë që e dinim si funksionon në Shqipëri. Por nga përgjimet që dolën, ai prokurori ai ka nxjerrë vetëm 1% të përgjimeve. Çështja është në gjykim. Ne merremi më tepër me zhurmën për t’i ndëshkuar moralisht”, tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img