Ndotja e Ksamilit, reagon deputeti i PS: I indinjuar, dikush duhet të mbajë përgjegjësi për këtë katastrofë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:30 26-07-2017 Ndotja e Ksamilit, reagon deputeti i PS: I indinjuar, dikush duhet të mbajë përgjegjësi për këtë katastrofë

Pamjet e ndotjes masive në plazhin e Ksamilit, tronditën mbarë opinionin publik, duke shkaktuar dhe një zemërim të madh për shkatërrimin e njërës prej perlave të turzizmit në vend.

Por lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe njëri nga deputetët e sapo zgjedhur të Sarandës. Alket Hyseni, që nga shtatori do të jetë zyrtarisht deputet i zonës së Sarandës, ka reaguar ashpër lidhur me këtë ngjarje të rëndë. Ai shprehet i indinjuar dhe kërkon marrjen e masave të menjëhershme për gjetjen e përgjegjësve të kësaj katastrofe. Më tej ai ka dhe një ndjesë publike për të gjithë pushuesit në qytezën e Ksamilit.

Më poshtë statusi i plotë i Alket Hysenit: 

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009268045425415
array(1) { ["section"]=> string(110) "ndotja-e-ksamilit-reagon-deputeti-i-ps-i-indinjuar-dikush-duhet-te-mbaje-pergjegjesi-per-kete-katastrofe-87427" }