Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Ndotet bregdeti i Shëngjinit, derdhet në det një sasi e madhe nafte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një krim mjedisor është shënuar sot në bregdetin e Shëngjinit, ku është derdhur naftë.

Bëhet e me dije se një sasi e madhe naftë është derdhur sot në detin e Shëngjinit, duke krijuar kështu një ndotje të madhe. Nga derdhja e naftës në det është shkaktuar dhe një armë shumë e keqe në zonë.

Nuk dihet ende se cilët janë shkaktarët e ndotjes dhe autorët e saj, ndërsa pritet që në vendngjarje të shkojnë institucionet përgjegjëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img