Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndodh për herë të parë në Mal të Zi, kryetar i Kuvendit të Komunës së Gucisë zgjidhet një shqiptar (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dc41b6fb506145633f2279bf1d146a5c

Sot në seancën e Kuvendit të komunës së Gucisë, Bujar Hasangjekaj nga Koalicioni ”Shqiptarët bashkë për Guci” është zgjidhur kryetar i Kuvendit komunal.

“Për Hasangjekaj votuan 20 këshilltarë të maxhorancës dhe 8 të opozitës, kurse një këshilltar nga opozita ishte i përmbajtur në votim”, shkruan Malësia.me.

Komuna e Gucisë është themeluar në vitin 2014 dhe Hasangjekaj është shqiptari i parë që zgjidhet në pozicionin e Kryetarit të Kuvendit.

jarir.jpeg

Hasangjekaj ka mbajtur postin e kryetarit të Këshillit Drejtues të Fondit për Mbrojtjen dhe Realizimin e të Drejtave të Pakicave në Mal të Zi. Ai ka qenë dhe anëtar i kryesisë qendrore të LDSH-së dhe kryetar i Degës së Gucisë.

Duhet veçuar se gjatë punës së tij, si anëtar i Fondit, e ka promovuar Fondin në të gjitha trevat shqiptare dhe ka ndihmuar e përkrahur shumë projekte që kanë të bëjnë me çeshtjet identitare të shqiptarëve në Mal të Zi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img