Ndodh për herë të parë në 35 vjet, Peruja kualifikohet në botëror

Publikuar tek: sport, më 22:20 16-11-2017 Ndodh për herë të parë në 35 vjet, Peruja kualifikohet në botëror

Pasi mundi Zelandën e Re me rezultatin 2 me 0 Peruja ka prerë biletën e saj për në botërorin e vitit të ardhshëm në Rusi.

Vendi amerikano-latin kualifikohet për herë të parë që nga viti 1982.

Kështu Peruja bëhet vendi i 32-të që do të luaj në Rusi verën e ardhshme dhe do duhet të presë 1 dhjetorin për të mësuar rivalët në grup.

Ndeshja e parë e play off-it mes Perusë dhe Zelanadës kishte përfunduar me rezultatin  0-0.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0080928802490234
array(1) { ["section"]=> string(70) "ndodh-per-here-te-pare-ne-35-vjet-peruja-kualifikohet-ne-boteror-99835" }