Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Ndodh në Shqipëri, bashkia nuk fshin borën e pedonales, frikë mos dëmtohen pllakat (FOTO)

Lajme të ngjashëm

 

 

REAGIMI I PLOTË

Ne Bashkine Fushe-Arrez si ne gjithe qytetet e Shqiperise eshte investuar projekti i rilindjes urbane (pedonale) nje projekt per ata qe udhetojne me makina me xhama te zinj si Rama dhe ndalojne ne qender qyteti dhe ju duket bukur, ku une mund ta quaja pedonale verore ne veri ku me shum ben dimer se vere. Ne nje kohe qe ka plot nevoje pasi keto leke mund te ishin investuar ne shkalle,ne mure mbajtese,kanale te ujrave te zeza,apo rruge te brendshme.

Rezultati eshte ky pasi kane frike te pastrojne me borepastruse qytetin se mos lëvizin pllakat, Bashkia i fton qytetaret qe deri kur te dale vera te veshin çizme, sinqerisht eshte nje situate shum e keqe dhe kerkon nje zgjidhje pasi shikohet dhe vete nga imazhet si eshte gjendja.

Personalisht po ndaloj ne qender te qytetit me imazhe dhe video,pasi ne komunikim me disa miq dhe koleg me thone qe nuk eshte nderhyre fare per hapje te rrugeve, dhe qe nuk e kane problem kete pune.

Nje sugjerim per ata qe duan te bejne komente,por sidoqofte nuk jane te ndaluar.

Ata qe jetojne fizikisht ne Tirane apo qytete te tjera dhe nuk u jane lagur femijet nga kembet dhe jo shiu,duke shkuar ne shkolle apo kepucet e tyre,nuk kane pse te behen pjese e lozheve.

Ata qe sot ishin ne qytet e pane si ishte situata dhe jane te lire te komentojne cte dojne,e kam fjalen per qytetaret e thjeshte jo per servilat apo administratat,sepse keta nuk komentojne as ne te drejten e tyre nuk bejne dot pasi partia thote jane punet mire.

Nje keqardhje per koleget e mij qe nuk i shoh as kund duke bere evident ndoj papergjegjshmeri te bashkise ku nuk jane te pakta.

Më shumë