Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
14 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Ndodh në Shijak, kanos vëllanë dhe më pas i pret pemët frutore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sherr mes dy vëllezërve nga ShijakU ka dashur ndërhyrjen e policisë për t’u mbyllur, mirëpo nuk ka përfunduar pa probleme.

Vëllai më i madh Xh.S. 61 vjeç përveçse ka kanosur me fjalë vëllanë më të vogël, 53-vjeçarin M.S. ka ndërmarrë edhe një veprim ekstrem, duke i prerë pemët frutore.

Tashmë 61-vjeçari do të ndiqet penalisht për 3 vepra penale.

“Më datë 21.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin Xh.S., vjeç 61, banues në fshatin Koxhas, pasi dyshohet se në këtë fshat, i ka prerë pemë frutore dhe ka kanosur me fjalë vëllain, shtetasin M.S., vjeç 53, banues në Koxhas. Nenet 206/2, 150 e 130/a të Kodit Penal”, sqaron policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img