Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Ndodh në Itali, futbollisti merret ‘peng’ në mesin e fushës (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ignazio Barbagallo i ka dhënë fund karrierës futbollistike në një mënyrë mjaft spektakolare. 55 vjeçari i cili u bë i famshëm gjatë eksperiencës së tij te Catania, ka mbyllur një karrierë të gjatë në fushën e blertë dhe për këtë vendim ka kërkuar ndihmën e dy shokëve të tij.

 

Gjatë takimit Viagrande-Nebrodi, një helikopter zbriti në fushën e blertë. Në bordin e mjetit fluturues ndodheshin piloti dhe një tjetër person, shokë të Barbagallo.

Ndihmësi i pilotit ishte i maskuar dhe me ndihmën e një arme, mori “peng” Barbagallos, duke e hipur në helikopter 55 vjeçarin. Pas kësaj skene, treshja u largua shumë larg fushës, ndërsa Disiplina dënoi fushën e Viagrande. Këto të fundit do të mund të luajnë në stadiumin e tyre pas 31 majit, me kampionatin që përfundon më 28 prill.

Gjithashtu, dënimit nuk i shpëtoi as Barbagallos, i cili do pezullohet deri në fund të sezonit aktual, pra në qershor nëse vendos të rikthehet në fushën e blertë.

Më shumë

spot_img