Ndodh çudia, nusja e parë që martohet pa dhëndërr, arsyeja vërtet e fortë

Publikuar tek: bota, më 22:04 27-09-2017 Ndodh çudia, nusja e parë që martohet pa dhëndërr, arsyeja vërtet e fortë

Ndoshta e dëgjoni për herë të parë por një nuse ka vendosur të martohet pa dhëndërr e kjo ka ndodhur për një motiv mjaft të fortë.

Një instruktore palestre në Brianza të Italisë, Laura Mesi,  40 vjeç ka bërë një dasmë madhështore por në altar është ngjitur e vetme, për të realizuar ëndrrën e saj. Pas shumë zhgënjimeve, ajo mori një vendim që të martohet me veten. Motoja dhe mesazhi që përcjell me këtë dasmë është që të duam veten më shumë se çdo njeri tjetër në botë.

 “Para dy vitesh mora vendimin që të martohesha me veten. Nuk kisha nevojë që të isha beqare dhe kisha ëndërr që të bëja dasmë. I përsërita vetes që do martohem VETËM dhe ME VETEN,” – tha ajo gjatë një interviste.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rumania blen sistemin anti-raketë “Patriot”
Mbi 92% e votuesve “Pro” pavarësisë së Kurdistanit »
Article Logic
Execution time: 0.013284921646118
array(1) { ["section"]=> string(77) "ndodh-cudia-nusja-e-pare-qe-martohet-pa-dhenderr-arsyeja-vertet-e-forte-93925" }