Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E premte, 7 Tetor, 2022

Ndodh ÇUDIA në Fushë-Krujë/ Prej dy muajsh ka dalë nga qelia, qytetarin s’e lënë të votojë, i kërkojnë të kthehet në burg

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një qytetar nga Fushë-Kruja po e sarollasin për të votuar, pasi “nuk e lejojnë” të shprehë vullnetin e tij.

Ai ka dy muaj që ka dalë nga burgu dhe figuron votues në KZAZ nr 184, ndërkohë që aty nuk është lehjuar që të votojë. Gentjan Shala është qytetar i lirë dhe ka shkuar të votojë në KQV, mirëpo atje i kanë kërkuar që të shkojë dhe të votojë në burg.

Ai është paraqitur më pas pranë burgut në Fushë Krujë, ku i është komunikuar se është qytetar i lirë dhe se duhet të votojë atje ku ka qendrën e votimit. Dhe ndërkohë atij i figuron emri si votues në qendrën e votimit 184, por sërish nuk është lejuar të votojë, raporton Report tv.

Në këtë qytet një problem i tillë është hasur dhe me personat që janë në “arrest shtëpie”.

Personat të cilët kanë jo shumë kohë që kanë dalë nga burgu, duhet të pajisen me vendim gjykate pranë KZAZ që të mund të votojnë, për shkak se emri i tyre figuron në qendrat e votimeve të burgjeve.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img