Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndocaj pa ftesë, bën homazhe për dëshmorët me kurorën e LSI, kritikon pjesëmarrjen e komunistëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

42abe6e56563b0b246d9aa8b81918271

Deputeti Eduart Ndocaj, pjesë grupit parlamentar të PS-së, ka marrë pjesë, ndonëse nuk ishte i ftuar, në homazhet që janë kryer në qytetin e Lezhës në nder të dëshmorëve të atdheut me rastin e ditës së çlirimit të Shqipërisë.

Vetë deputeti pranon se ai nuk ishte ftuar në ceremoni, e për këtë arsye i është dhënë gjatë homazheve kurora me lule e përgatitur për përfaqësuesit e LSI-së.

“Ndocajt ju dha kurora që ishte bërë gati për LSI, pasi institucionet e Lezhës si prefektura dhe Qarku nuk e kishin ftuar z. Ndocaj të merrte pjesë në nderimet e festimet e 29 Nëntorit”, shkruhet në faqen e deputetit.

Ndocaj ka kritikuar edhe pjesëmarrjen e partive komuniste në ceremoni, ndërsa është shprehur se PS-ja në Lezhë ka nevojë për rinovim dhe reformim.

“Sot u vendosën edhe këto dy kurora njëra në emrin e Partisë Komuniste dhe tjetra në emër të Partisë Punës. Strukturat e mazhorancës në Lezhë eshtë fatkeqësi qe nuk janë ndarë akoma nga a kaluara komuniste edhe pse këtë vit kemi 25 vjetorin e rrëzimit të regjimit. PS Lezhë ka nevojë për rinovim e reformim e vizione perëndimore”, shkruan Ndocaj.

I pranishëm në ceremoni ishte edhe ish-deputeti i PS-së Arben Ndoka.

Lexo edhe: Dita e Çlirimit/ Nishani dhe Rama homazhe në “Varrezat e Dëshmoreve”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img