Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndjekje makinash si në filma, policia bën namin me shoferët rebelë, vendos qindra gjoba dhe heq 67 patenta brenda ditës (VIDEO)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

270d216315f8ba5588662eed4021cc66

Policia Rrugore në të gjithë vendin ka vijuar kontrollet për ndëshkimin e shkelësve të kodit rrugor.

Prej mëngjesit e deri në orën 19:30 janë konstatuar shpejtësi tej normave të lejuara, shpejtësi që varionin deri në 70  km/h, mbi normën e lejuar.

Si rezultat i kontrolleve me Radar prej mëngjesit të sotëm deri në orën 19.30, janë tërhequr 44 leje drejtimi për shpejtësi mbi normën e lejuar.

Janë vendosur 228 masa administrative për parakalime të gabuara dhe manovra të rrezikshme në rrugë.

9 masa maksimale me vlerë 30 mijë lekë të reja pasi drejtuesit e mjeteve ishin shtetas të huaj, 101 masa për mosvendosje të rripit të sigurimit, 297 për përdorim të celularit, 34 për mos vendosje të kaskës mbrojtëse.

Nga kontrollet me drager në të gjithë vendin janë pezulluar 23 Leje Drejtimi për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Njoftimi i plotë i policisë

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet me  Radar, drager e dronë për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të kodit rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Prej orëve të para të mëngesit e deri në orën 19.30, kanë vijuar  kontrollet në të gjitha akset rrugore ku janë konstatuar shpejtësi tej normave të lejuara, shpejtësi që varionin deri në 70  km/h, mbi normën e lejuar.

Si rezultat i kontrolleve me Radar prej mëngjesit të sotëm deri në orën 19.30, janë tërhequr 44 leje drejtimi për shpejtësi mbi normën e lejuar.

Janë vendosur 228 masa administrative për parakalime të gabuara dhe manovra të rrezikshme në rrugë.

9 masa maksimale me vlerë 30 mijë lekë të reja pasi drejtuesit e mjeteve ishin shtetas të huaj.

101 masa për mosvendosje të rripit të sigurimit,

297 për përdorim të celularit,

34 për mos vendosje të kaskës mbrojtëse.

Nga kontrollet me drager në të gjithë vendin janë pezulluar 23 Leje Drejtimi për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor me qëllim që  destinacioni të jetë i sigurt.

Mos fluturoni dhe mos drejtoni mjetin nën efektet e alkooolit, se shpejtësia dhe alkooli vrasin jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img