Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

NDIQENI LIVE/ “Hëna e Kuqe”, të gjithë sytë nga qielli, çfarë do të ndodhë pas mesnate?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Eklipsi total i Hënës do të jetë mbrëmjen e sotme, duke kaluar më 16 maj, duke shfaqur në qiell një hënë ‘të përgjakur’.

Ky eklips është një eklips total hënor që do të zgjasë për 3 orë e 25 minuta, ndërsa do të jetë i dukshëm në të gjithë Amerikën e Veriut dhe Jugut, dhe në disa pjesë të Evropës dhe Afrikës.

albsig

spring

Eklipsi i plotë do të fillojë në orën 7:58 të mëngjesit të IST-së më 16 maj dhe do të zgjasë deri në orën 11:58. Sipas shkencëtarëve, ky eklips hënor do të zgjasë 3 orë e 25 minuta.

Eklipsi i plotë do të jetë i dukshëm me sy të lirë, edhe pa ndihmën e dylbive apo teleskopit. Viti 2022 do të na ofrojë edhe një eklips të dytë, më 8 nëntor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img