Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Ndiqen nga policia dhe hedhin 9 pako me kokainë, dorëzohen në fund 2 shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7db26ac6a10e977fc115ff98e2c503a3

Dy shtetas shqiptarë të pastrehë u arrestuan nga policia italiane në komunën e Passignano sul Trasimeno, rajoni i Umbrias.

Ata po përgjoheshin prej kohësh nga karabinierët për trafik droge. Në momentin e ndërhyrjes nga policia, dy shqiptarët tentuan të largoheshin me makinë dhe më pas manovruan, por në momentin e fundit vendosën të arratiseshin me këmbë duke hedhur jashtë automjetit 9 pako me kokainë.

Në fund, skuadra operacionale arriti t’i vinte në pranga të dy shpërndarësit e kokainës duke iu sekuestruar një sasi të konsiderueshme parash që buronin nga shitja e sasive të lëndës narkotike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img