Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Ndikimi rus / Departamenti i Drejtësisë publikon raportin e plotë të prokurorit Mueller, Trump : Loja mbaroi!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka publikuar sot raportin e plotë, prej rreth 400 faqe, por të redaktuar të prokurorit special Robert Mueller për zgjedhjet amerikane të vitit 2016 dhe lidhjen e presidentit Trump me rusët.

albsig

Në raport sipas Mueller, rezulton se presidenti amerikan nuk ka lidhje me rusët dhe se në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 nuk ka pasur ndërhyrje.

Presidenti Donald Trump në rrjetin e tij social tëitter, publikoi një foto ku shkruante: ‘Jo marrëveshje e fshehtë’, ‘Jo pengim’,  ‘Për kundërshtarët dhe radikalët e majtë demokrat loja mbaroi’ Game Over ka postuar presidenti.

Mueller në raportin e tij ndër të tjera ka hulumtuar edhe kasetat komprometuese të Trump në Moskë, por ka dalur në përfundim që presidenti Trump nuk ka patur lidhje me rusët dhe nuk ka patur ndikim të tyre në zgjedhjet presidenciale.

35 faqet e diskutueshme të raportit, të përpiluara nga prokurori Steele, përflitnin një konspiracion dhe një marrëveshje të fshehtë që lidhej me fushatën zgjedhore presidenciale të Trump dhe qeverisë ruse.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img