Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndihmësja e Hillary Clinton rrëfen sulmin seksual nga një senator amerikan: Tentoi të më puthte…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ish-ndihmëse e ngushtë e Hillary Clinton në një libër ka treguar se si u sulmua seksualisht nga një senator amerikan.

Huma Abedin tha se politikani i paidentifikuar e hodh mbi të në një divan në mesin e viteve 2000 pasi e ftoi në shtëpinë e tij, sipas Guardian.

Ajo thotë se e kundërshtoi atë ndërsa ai u përpoq ta puthte me forcë, teksa tregon se arriti të shpëtonte.

Pretendimi është detajuar në librin e saj të ri, “Both/And: A Life in Many Worlds”, i cili do të botohet javën e ardhshme.

Zonja Abedin ishte një nga kandidatet demokrate për president të vitit 2016 dhe ish-sekretare e  shtetit të kohës së Obamës, ndihmësi më i besuar i Clinton.

Ajo përshkruan sulmin seksual, ndërsa rrëfen punën e saj për Clinton kur ajo ishte senatore amerikane për Nju-Jorkun, midis viteve 2001-09.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img