Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Durrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lëkundje sizmike rarportohet se është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë i shkallës rihter. Epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në Durrës dhe Kavajë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img