Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ndihem mirë”, Bill Gates merr dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8fa15d6c59148abcf45e586e72edd3fd

Themeluesi i kompanisë Microsoft, miliarderi dhe filantropi Bill Gates është vaksinuar kundër koronavirusit.

Lajmin e ka bërë me dije vetë miliarderi me anë të një postimi në rrjetet sociale. Ai ka falenderuar shkenctarët pasi me punën e berë arritën të krijonin vaksinën.

“Një nga përfitimet e të qenit 65 vjeç është se unë jam i kualifikuar për vaksinën COVID-19. Kam marrë dozën time të parë këtë javë, dhe ndihem mirë. Faleminderit të gjithë shkencëtarëve, pjesëmarrësve në prova, rregullatorëve dhe punonjësve të kujdesit shëndetësor në vijën e parë që na çuan në këtë pikë” shkruan ai në postimin e tij.

Kujtojmë që gjatë kohës së pandemisë teori të shumta të çuditshme u ngritën, ku thuhej se Gates kishte “dorë” në zhvillimin  e vaksinave dhe se do vendosej një mikroçip që do të implantohej tek kushdo që injektohej.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img