Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

“Ndihem krenare, jam në shtëpinë time”! Dua Lipa flet shqip përpara të gjithë shqiptarëve: Ka ardhur koha që të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ditën e sotme në një konferencë për mediat pak para startimit të “Sunny Hill Festival”, ka folur shqip.

Ajo ka treguar se ndihet shumë e lumtur që ndodhet në Prishtinë dhe mezi po pret që të performojë këngët e saj.

albsig

Dua e emocionuar u shpreh se gjatë gjithë ditës ka menduar për performancat e saj duke shpresuar që t’i pëlqejë publikut.

“Do të jetë befasi, është diçka shumë special që është krijuar vetëm për këtë performancë, është një ndjesi shumë e mirë që të performoj në Prishtinë, nuk ka ndjenjë më të mirë, energjinë që ma jep, mezi pres me i ndje ato emocione para se të dalë në skenë”, ka thënë Dua.

Gjithashtu Dua u ndal edhe te liberalizimi i vizave duke uruar që të ndodhë sa më shpejt.

“Mendoj që kemi shumë mundësi që mund të zgjerohemi në botë, shpresoj që të kemi liberalizimi të vizave dhe të depërtojmë në Evropë dhe me promovimin e festivalit të sjellim këtë energji pozitive dhe historinë e bukur të vendit tonë dhe të kemi mundësinë ta bëjmë këtë sa më shpejt”, tha Dua.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img