Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

“Ndëshkimi i të fortëve”, arrestohen 54 persona, sekuestrohen armë dhe drogë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Forca e Ligjit” në territor këtë javë ka vënë në pranga 54 shtetas.

Në sajë të operacionit të koduar “Ndëshkimi i të fortëve”, autoritetet gjithashtu kanë sekuestruar 8 armë zjarri, 3.6 kg Kokainë e Heroinë dhe 110 kg kanabis.

Njoftimi i policisë:

Forca e Ligjit në Territor, “Ndëshkimi i ‘të fortëve” në javën e fundit

– 54 shtetas në pranga, nga këta:

– 12 me precedentë

– 19 në kërkim kombëtar/ndërkombëtar

– 18 prishës të rendit dhe qetësisë publike

– 5 për armëmbajtje pa leje

– 8 armë zjarri të sekuestruara

– 3.6 kg Kokainë e Heroinë e sekuestruar

– 110 kg kanabis e sekuestruar

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img