Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Ndeshja Tirana-Apolonia jo në kryeqytet! Luhet në ”Niko Dovana”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndeshja e parë e fazës së tretë për bardheblutë e kryeqytetit, që do të kenë përballë Apoloninë do të luhet në orën 14:00 të ditës së shtunë por nuk do të luhet në Tiranë, siç ishte parashikuar, por në qytetin e Durrësit në stadiumin “Niko Dovana”.

Ky vendim i 24 herë kampionëve të Shqipërisë vjen, pasi të dyja impiantet e kryeqytetit janë në rikonstruksion, çka ka detyruar bardheblutë të gjejnë një sistem tjetër dhe duke parë marrëdhëniet e mira mes Tiranës dhe Teutës së Durrësit, drejtuesit e klubit bardheblu kanë vendosur që ndeshjet programuara për t’u luajtur në “shtëpi” të luhen në Durrës.

Kalendari i Kategorisë Superiore për këtë sezon, aktualisht sheh Tiranën me dy ndeshje radhazi si pritëse, duke favorizuar në njëfarë mënyre Partizanin që drejtohet nga trajneri Shpëtim Duro. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img