Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Ndërtonte në tokë shtetërore pa leje, arrestohet 54-vjeçari në Lushnje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një burrë 54-vjeçar ka filluar ndërtimin e një objekti në tokë shtetërore në pronësinë e Bashkisë së Divjakës, por është nbdaluar nga policia dhe është arrestuar në flagrancë. Shtetasi Nazmi Gashi është vendosur nën pranga, ndërkohë që materialet I kanë kaluar prokurorisë.

“Specialistët për krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, arestuan në flagrancë shtetasin:

-Nazmi Gashi, 54 vjeç, banues në fshatin Grabian, Lushnje, pasi:

Në fshatin Grabian, u kap duke ndërtuar pa leje një objekt me blloqe në tokë shtetërore në pronësi të Bashkisë Divjakë  

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës shkallës parë Lushnje për veprën penale “Ndërtim i paligjshëm” parashikuar nga Neni 199/a/2 i Kodit Penal”, njofton policia.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img