Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Ndërtonin pa leje, procedohen 5 fqinjët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Vlorës, në kuadër të planit të masave për parandalimin e veprave të ndryshme penale, ka ushtruar disa kontrolle në fshatrat Fitore dhe Poro të Njësisë Administrative Novoselë.

Gjatë këtij aksioni ka konstatuar se 5 personat e mëposhtëm në mënyrë private, janë kapur në flagrancë duke ndërtuar në mënyrë të paligjshme objekte banimi, duke mos patur leje nga autoritetet përkatëse.

Procedohen penalisht në gjendje të lirë:

1- M.G., 54 vjeç, banues në fshatin Poro.

2- K.Ll., 72 vjeç, banues në fshatin Poro.

3- Z.Xh., 48 vjeç, banues në fshatin Fitore.

4- I.N., 49 vjeç, banues në fshatin Fitore.

5- G.L., 37 vjeç, banues në fshatin Fitore.

Policia ka filluar procedimin penal në gjendje të lirë kundrejt tyre për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, neni 199/a i Kodit Penal.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img