Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

Ndërtonin pa leje në Shkodër, Policia i kap në flagrancë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në vijim të aksioneve për të shëmbur ndërtimete  paligjeshme jashtë procesit të legalizimit, Policia e Shkodrës ditën e sotme ka ndaluar 3 shtetas me akuzën e ndërtimit pa leje. Të tre të ndaluar janë lënë në gjendje të lirë dhe do të vazhdojë hetimi nga strukturat përkatëse të Policisë Shkodër.

Më poshtë njoftimi zyrtar:

Vijon zbatimi i planit të masave ndaj ndërtimeve të paligjshme.

Procedohen penalisht në gjendje të lirë 3 shtetas.

Në kuadër të zbatimit të planit të masave lidhur me rastet e ndërtimeve të paligjshme, specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Shkodër filloj procedimi penal në gjëndje të lirë ndaj shtetasve:

R. V. 89 vjec, banues në fshatin Ura Shtrenjt, Njësia Administrative Postribë, Shkodër, pasi në fshatin Ura Shtrenjtë, kishte ndërtuar me mure betoni një shesh anash rrugës Mes – Prekal, pa lejet përkatëse.

Xh. D. 39 vjec, banues në fshatin Drishtë, Shkodër, pasi në fshatin Drishtë, u konstatua se kishte ndërtuar një objekt një katësh, pa lejet përkatëse.

B. A. 44 vjec, banues në lagjen “Tepe” Shkodër, pasi  në lagjen “Tepe”, në banesën e tij po bënte punime pa lejet përkatëse.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm” parashikuar nga neni 199/a i Kodit Penal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img