Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Ndërtonin pa leje në Durrës, arrestohet 1 person, procedohen penalisht 4 të tjerë dhe shpallet në kërkim një grua

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Durrësit ka arrestuar 30 vjeçarin E.Th, banues në Shijak, pasi në fshatin Vlashaj u kap në flagrancë duke kryer punime pa lejen e organeve kompetente.

Gjithasthu policia njofton se janë proceduar penalisht 3 persona, A. Sh., 62 vjeç, N. M., 52 vjeç dhe M. K., 59 vjeç, banues në Durrës, si dhe u shpall në ëkrkim A.Sh, 50 vjeçe, pasi janë konstatruar duke kryer punime pa leje.

Është proceduar penalisht edhe 66 vjeçari Dh.G, i cili u konstatua në lagjen nr.10 në Durrës duke kryer punime pa leje.

Njoftimi i Policisë:

Policia e Durrësit aksion të përbashkët me IKMT, për prishjen e objekteve të cilat nuk disponojnë leje përkatëse. Arrestohet 1 shtetas, procedohen penalisht 5 të tjerë, 1 shpallet në kërkim, pasi u konstatuan duke kryer punime pa leje.

Policia e Durrësit, në bashkëpunim me IKMT, në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e veprimet të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe prishjen e objekteve pa leje, veçanërisht në zonat bregdetare, shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, gjatë kontrollit të territorit në të gjithë vijën bregdetare të Durrësit, kanë konstatuar disa ndërtime pa leje të cilat po kryheshin pa lejen e organeve kompetente.

Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, u proceduan penalisht shtetasit:

– A. Sh., 62 vjeç,

– N. M., 52 vjeç,

– M. K., 59 vjeç, banues në Durrës;

– A.Sh, 50 vjeçe, u shpall në kërkim.

Ata janë konstatuar tek Kepi Rodonit, Shetaj, Durrës, duke kryer punime pa lejen e organeve kompetente.

U procedua shtetasi R. H., 68 vjeç, banues në fshatin Bozanxhije, Durrës, pasi u konstatua në Rromanat, Durrës, duke kryer punime pa lejen e organeve kompetente.

U procedua shtetasi Dh. G., 66 vjeç, pasi u konstatua në lagjen nr. 10, Durrës, duke kryer punime pa lejen e organeve kompetente.

U arrestua në flagrancë shtetasi E. Th., 30 vjeç, banues në Karpen, Shijak, pasi u konstatua në fshatin Vlashaj, duke kryer punime pa lejen e organeve komentete.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img