Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ndërtoi pa leje, arrestohet pronari i objektit në Ksamil (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pronari i një objekti në Ksamil është arrestuar, pasi akuzohet për ndërtim pa leje. Policia bën me dije se është prangosur shtetasi Renuald Bicaliu banues në Lushnjë.

Sipas uniformave blu arrestimi i tij u bë pasi u konstatua se në lagjen “4 Valltarët”, Ksamil, duke ndërtuar një një objekt me kostruksion metalik, i papajisur me leje ndërtimi nga autoritetet kompentente.

Ndërkohë, Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”.

Njoftimi i Plotë i Policisë:

Kryente ndërtime pa leje, vihet në pranga pronari i objektit ku po kryeshin punimet.

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e veprimit të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje, veçanërisht brenda vijës së verdhë në zonat urbane, shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë gjatë kontrollit të territorit në Ksamil kanë konstatuar se brenda vijës së verdhë po kryhej një ndërtim pa leje.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, i shtetasit R. B, banues në Lushnje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi u konstatua në vendin e quajtur “4 Valltarët”, Ksamil, duke ndërtuar një objekt me kostruksion metalik, i papajisur me leje ndërtimi nga autoritetet kompentente.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”.

Më shumë

spot_img
spot_img