Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndërtimi i Unazës së Madhe, IKMT prish 5 objekte një dhe dy katëshe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

22481239383eabd3f7de3def609b7bef

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka rifilluar sot punën për ndërtimin e Unazës së Madhe.

Inspektorët dhe mjete e rënda të IKMT kanë dalë sot në territor dhe kanë nisur punën në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës.

Sot, ka nisur prishja e 5 objekteve me lartësi një dhe dy kate, me funksione të ndryshme. Aksioni i IKMT po zhvillohet në pjesën lindore, në lotin e III-të, në Shkozë.

Unaza lindore fillon nga zgjatimi i Lanës drejt Shkozës, për të kaluar deri në Farkë ku bashkohet me segmentin e përfunduar që të çon në kryqëzimin e hyrjes së autostradës Tiranë-Elbasan, aks me standardet e kategorisë A urbane, përfshirë veprat e artit, ura, mbikalime, nënkalime dhe kryqëzime.

Video nga IKMT:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img