Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndërtimi i spitalit të ri në QSUT, godina e re lidhet me urë me aktualen, Rama inspekton punimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është duke inspektuar punimet për ndërtimin e spitalit të ri të sëmundjeve të brendshme në QSUT. Godina aktuale do të lidhet me urë me godinën e re që po ndërtohet.

Sipas ministres Manastirliu, spitali i ri do të jetë funksional në muajt e vitit 2022. 

“QSUT – Spitali i Ri i Sëmundjeve të Brendshme, një infrastrukturë ultramoderne e standarteve më të larta bashkëkohore, e cila do të hyjë në shërbim brenda vitit”, shkruan Rama dhe ndan pamjet e mëposhtme, nga inspektimi i punimeve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img