Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndërtimi i 524 shtëpive në Laç nga Turqia, Erdogan uron ‘live’: Do kushtojnë 42 milion euro, shpresojmë t’ua dorëzojmë sa më shpejt vëllezër shqiptarë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

698269884ffc5f9f9027e3708f5e4f14

Presidenti i Turqisë Erdogan, përmes një video-konference është lidhur drejtpërdrejt me takimin që mbahej në Laç për procesin e rindërtimit.

Në të, merrnin pjesë Rama, Ahmetaj, zyrtarë të lartë shqiptarë dhe zyrtarë të Turqisë.

Erdogan e mbajti fjalën e tij drejtpërdrejt nga Turqia dhe uroi gjithë banorët e Laçit që ti marrin sa më parë apartamentet e reja dhe të jetojnë të lumtur në to.

“Ky projekt do të kushtojë 42 milion euro. Shpresojmë që t’ua dorëzojmë sa më shpejt vëllezërve tanë që kanë humbur shtëpitë e tyre. Iu shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta vëllezërve shqiptarë që humbën familjarët e tyre.

Uroj që shtëpitë e ndërtuara për banorët e Laçit të jenë të dobishme dhe të hajrit. Uroj që të jetoni në paqe me familjet dhe gjithë të dashurit tuaj. Ju uroj shëndet”,- tha ndër të tjera Erdogan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img