Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Ndërtimet pa leje, IKMT me policinë zbarkojnë në Shëngjin, do të prishen 10 objekte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aksioni i IKMT për shembjen e ndërtimeve pa leje ka nisur pasditen e sotme dhe në zonën turistike të Shëngjinit, në Lezhë.

Aksioni i paralajmëruar disa ditë më parë nga kryeministri Rama ka nisur sot në vendin e quajtur “Rana e Hedhun”, e që më pas do të vijojë në të gjithë bregdetin.

Sipas të dhënave paraprake, rezulton se janë rreth 10 objekte në plan për t’u shembur, në kuadër të aksionit “bregdeti ynë” që ka nisur prej disa ditësh, me Ksamilin dhe Velipojën.

Në mbështetje të IKMT kanë shkuar edhe policia dhe inspektorati Vendor i Bashkisë Lezhë, në rast se do të ketë kontenstime apo rezistencë nga pronarët e ndërtimeve.

Më shumë

spot_img
spot_img