Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Ndërtesa të shembura e makina të shtypura; pamje të frikshme nga tërmeti në Kroaci: Deputetët ‘ia fusin vrapit’, banorët dalin në rrugë (FOTO-VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6a45d64de2686b022976f0d7d2902121

Qindra qytetarë kroatë kanë dalë në rrugë prej gati 30 minutash, të trembur dhe të shokuar nga lëkundjet e fuqishme që ka shkaktuar atje tërmeti me madhësi 6.3 Rihter.

Siç shihet dhe nga pamjet që përcjellin mediat vendase, shumë ndërtesa janë shembur, makinat e parkuara poshtë tyre janë shtypur nga inertet, ndërsa njoftohet për një fëmijë të vdekur.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 9 kilometra në thellësi të tokës, në qytetitn Petrinja, i cili mëngjesin e sotëm u godit nga njëë tërmet tjerë me madhësi 5.0. Ndërkohë, deputetët që kanë qenë duke folur në Kuvend kanë lënë fjalën në mes sapo lekundjet e para kanë nisur dhe “ia kanë futur vrapit”.

Foto: Pasoja e tërmetit në Kroaci
potrespetrinja1.png
EqZwp9QXEAAazYs.jpg
EqZwrGRXcAI3ICc.jpg
EqZwrtCXUAA8H2w.jpg
EqZwsb2W8AE1A1J.jpg
Screenshot_1.jpg
EqZyQsPXIAAmiaj.jpg
EqZxsBIXMAINc8d.jpg
EqZxsQmXYAY070v.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img