Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ndërron jetë nga Covid-19 një nga njerëzit më të rëndësishëm në Vatikan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

19e48104e933370934cdbb4d3931abb6

Mjeku i Papa Françeskut, Fabrizio Soçorsi, ka humbur jetën për shkak të Covid-19 në moshën 78-vjeçare.

Ai u shtrua në spital për shkak të një problemi onkologjik, por infektimi me koronavirus i mori jetën.

Papa e kishte zgjedhur atë si mjekun e tij personal që në vitin 2015.

Soçorsi lindi në 2 shkurt 1942 dhe u diplomua për mjekësi dhe kirurgji në Universitetin La Sapienza në 1968-ën.

Ai punoi si mjek dhe si profesor duke dhënë lëndën e imunologjisë.

Më shumë

spot_img
spot_img