Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Ndërron jetë nga Covid-19 Dedë Malaj, drejtori i shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

2b7d6c0faad9e3453f76cef7a76ad8b0

Dedë Malaj, drejtori i shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan ndërron jetë nga Covid-19. Lajmin e trishtë e jep vëllai i tij, si dhe kolegë e miq të Dedë Malajt.

“Me hidherim te madh ju njoftojme se vllai jone Dede Malaj u nda nga jeta e parakohshme duke na lene te pikelluar ,nenen tone vellezrit,motren,bashkshorten,femijet e tij te dashur qe i donte aq shume,te aferm dhe gjithe shoqerine.Vella qofsh i parajses..”, shkruan ai.

“Trishtim, hidhërim, dhimbje dhe lot për largimin tënd të parakohshëm nga jeta shok, koleg, mik DEDE MALAJ!

Ky armik i mallkuar , kjo flamë e keqe , kjo murtajë e zezë të ndau nga familja , nga të afërmit , të ndau nga ne shokët dhe miqtë tuaj. Do të na mungosh shumë SOKOL dhe BACE malesh. I paharruar përjetë kujtimi YT! Shpirti yt u prehtë në PAQE”, shkruan një koleg i tij.

“Sot humbem nje shok te mire, baba te perkushtuar, e familjar model,nje koleg i palodhur , nje drejtues i perkushtuar ndaj punes e shkolles , e pabesueshme per te gjithe ne dhe ata qe e njohin.Qofsh i xhenetit Dede Malaj !Ngushellime te sinqerta nga kolektivi,prinderit dhe nxenesit e shkolles “Lidhja e Prizrenit “Paskuqan 1. Zoti u dhente force familjareve dhe te afermve per te perballuar kete dhimbje! Te qofte dheu i lehte”, thuhet në reagimin e shkollës “Lidhja e Prizrenit” për ndarjen nga jeta të drejtorit të saj Dedë Malaj.

Më shumë

spot_img