Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndërron jetë në moshën 73-vjeçare ikona e ‘Reggae’, Bunny Wailer

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ed329ef54be71c738a9e770fa8ad18a1

Ndërron jetë në moshën 73-vjeçare Bunny Wailer, një anëtar themelues i Wailers dhe një gjigant muzikor i stilit reggae, karriera e të cilit zgjati shtatë dekada.

Menaxheri i Wailer, Maxine Stowe, konfirmoi se Wailer vdiq të Martën në Spitalin Medical Associates në Kingston, Xhamajka (përmes Jamaica Observer).

Nuk u dha asnjë shkak i vdekjes, por Wailer kishte qenë brenda dhe jashtë spitalit që kur pësoi goditjen e tij të dytë, në vitin 2020. Wailer, i cili ishte një mik i fëmijërisë së Marley, fitoi tre Grammy gjatë karrierës së tij dhe në 2017 u dha Urdhri i Meritës i Xhamajkës, një nga nderimet më të larta të vendit. Ziggy Marley tha në një deklaratë për Rolling Stone:

“Trupi i Bunny Jah B Wailer na ka lënë ,por ai e di ashtu siç e dimë se trashëgimia, muzika dhe shpirti i tij nuk do të vdesin kurrë. Kontributi i tij në muzikën tonë jo vetëm si anëtar i Wailers, por si një artist solo ka qenë një ndikim i madh për mua personalisht dhe për shumë më tepër në të gjithë botën. Kalojeni! ”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img