Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ndërron jetë në moshën 70 vjeçare Fitim Kërxhalliu, ish-BOSI i “Gjallicës” që u mori shqiptarëve 332 milionë dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

20e331c9249849aef2fbbed8cadb483b

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare ish-bosi i firmës piramidale “Gjallica”, Fitim Kërxhalliu, i cili është përcjellë në varrezat e Sharrëss

Gërxhaliu kishte rreth 8 vite që kishte dalë nga burgu dhe jetonte në një banesë me qira në “Komunën e Parisit”.

Ai njohet si një nga themeluesit e firmës “Gjallica”, së bashku me Shemsie dhe Gani Kadrien, të cilët u shkaktuan rreth 70 mijë shqiptarëve një dëm prej 332 milionë dollarësh.

Pas rënies së firmave piramidale, ai u dënua në vqershor të vitit 2001 me 11 vite burg nga Gjykata e Apelit.

Më shumë

spot_img
spot_img