Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare ylli i famshëm televiziv

Shkruar nga Newsbomb
Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare ylli i famshëm

Billy Miller, i cili luajti në “The Young and the Restless” and “General Hospital”, ka ndërruar jetë në moshën 43-vjeçare. Aktori vdiq të premten në Austin, Teksas.

Lajmin e trishtë e konfirmoi menaxheri i tij në një deklaratë për Variety më 17 shtator. Miller ndërroi jetë dy ditë para ditëlindjes së tij të 44-të.Menaxheri i tij tha se ai "po luftonte me depresionin maniak kur vdiq".

Miller ka lindur më 17 shtator 1979 dhe është rritur në Grand Prairie, Teksas. Gjatë gjithë fëmijërisë së tij, ai luftoi me koalicionin Tarsal, një gjendje e rrallë që prek kërcin në kyçin e këmbës.

Hyrja e tij në industrinë e filmit erdhi kur ai u nënshkrua si model me Wilhelmina dhe më vonë vazhdoi të luante Richie Novak nga 2007 deri në 2008 në telenovelën “All My Children”. Miller më pas kaloi te “The Young and the Restless” për të marrë rolin e Billy Abbott.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese