Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Ndërron jetë në moshën 40 vjeçare prezantuesja e BBC, vuante nga kanceri  

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja, blogerja dhe prezantuesja e BBC, Dame Deborah James, ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare.

Ajo kishte marrë kujdesin e fundit  për trajtimin e kancerit të zorrëve në shtëpi dhe kishte mbledhur miliona euro për kërkimet mbi sëmundjen e kancerit.

albsig

Prezantuesja e ‘podcas’t-it të BBC-së “You, Me and Big C”, u nderua në maj në shenjë mirënjohjeje për mbledhjen e fondeve të saj.

Deborah, nënë e dy fëmijëve, u diagnostikua me kancer në zorrë në vitin 2016. Familja e saj e përshkroi atë si “të mahnitshme” dhe një “frymëzim” për ta.

“Jemi thellësisht të pikëlluar të njoftojmë vdekjen e Dame Deborah James; gruaja, vajza, motra, nëna më e mahnitshme”, thuhet në njoftimin e shpërndarë nga familjarët e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img