Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Ndërron jetë në moshë të re aktori i njohur shqiptar, baba i dy fëmijëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

6b7cdb88e29877158c12163de98e34b0

Ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 44-vjeçare aktori i mirënjohur nga Kosova, baba i dy fëmijëve, Blerim Peci.

Lajmi i tij ka tronditur mbarë shqiptarët ndërsa ka reaguar edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e parakohshme të aktorit nga Mitrovica, Blerim Peci. Kosovës do t’i mungojë humori dhe krijimtaria e tij artistike. Ngushëllime familjes Peci dhe gjithë komunitetit të artistëve. HTH”, shkruan Thaçi. 

Aktori kosovar vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai ishte i martuar me me Afërdita Sopjanin, dhe kishin dy fëmijë. Aktori ishte bashkautor me Fehmi Feratin në shoën televiziv komedik, “Show Meselation”. Ferati është shfaqur edhe në shoën satirik të televizionit publik të Kosovës, RTK, “Vikendi”. 

blerim.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img