Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Ndërron jetë ish-presidenti Bujar Nishani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani në moshën 56-vjeçare.

Nishani u shtrua fillimisht në spitalin e “Senatoriumit, por gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua dhe më pas u nis për në Gjermani, ku edhe ka ndërruar jetë.

albsig

spring

Ish-presidenti po trajtohej për pneumoni bilaterale post Covid. Situata shëndetësore e ish-kreut të shtetit u rëndua pas infektimit të tij me COVID-19 dy muaj më parë. Ai vuante nga një sëmundje autoimmune në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat e virusit, duke mbyllur kështu sytë përgjithmonë pasditen e djeshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img